<

O autorach

cropped-wspolnicy.png

Michał Walczak LL.M.

 

Wspólnik Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Lipiński & Walczak s.c. Adwokat przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu. Specjalista w zakresie międzynarodowego postępowania karnego oraz prawa nieuczciwej konkurencji i ochrony konkurencji i konsumentów.

Z powodzeniem prowadzi spory sądowe i doradza przedsiębiorcom w zakresie umów cywilno-prawnych. W przedmiocie krajowego prawa karnego jego pole zainteresowania stanowią przestępstwa gospodarcze (white-collar crimes).

Doświadczenie zdobywał w największych i najbardziej renomowanych poznańskich kancelariach prawnych.

Mieszkał, studiował i pracował w U.S.A. Anglii, Australii i Portugalii. Stypendysta Millenium Bank.

Ukończył studia LL.M. z zakresu prawa konkurencji Unii Europejskiej na Universidade Catolica Portuguesa w Lizbonie. Wyróżniony przez Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu za znakomity wynik egzaminu adwokackiego.

Adwokat Michał Walczak pracuje w języku angielskim i niemieckim.

m.lipinski

Maciej Lipiński

 

Wspólnik Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Lipiński & Walczak s.c. Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Specjalista w zakresie prawa gospodarczego, administracyjnego oraz prawa nieuczciwej konkurencji.Istotny element jego życia zawodowego zajmują także spory sądowe.

Przez wiele lat był prawnikiem w największych i najbardziej renomowanych poznańskich kancelariach prawnych.

Doświadczenie zdobywał także świadcząc usługi dla jednej z największych polskich spółek akcyjnych zajmującej się handlem wielkopowierzchniowym.

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta na Wydziale Prawa na Universität Trier (Niemcy). Absolwent Podyplomowych Studiów Podatków i Skarbowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Stażysta w niemieckim sądzie Landesgericht Trier. Laureat konkursu prawniczego organizowanego przez Sąd Arbitrażowy Lewiatan. Autor dwujęzycznej pracy magisterskiej dotyczącej porównawczej analizy polskiego i niemieckiego prawa autorskiego.

Pasjonat podróży oraz historii II Wojny Światowej.

Radca Prawny Maciej Lipiński biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim.